اشتراک گذاری

مایکروسافت پراجکت سرور چیست ؟

مایکروسافت پراجکت سرور یک راهکار برای مدیریت پروژه های تحت وب است که از سال 2000 توسط شرکت مایکزوسافت ارائه شده است . در واقع مایکروسافت پراجکت سرور سیستم توسعه یافته نرم افزار MSP است که شرکت مایکروسافت با ارائه آن تصمیم داشت کارکرد های نرم افزار MSPP را افزایش دهد و آن را تبدیل به یک سامانه جامع و متمرکز جهت مدیریت تمامی پروژه ها و منابع سازمان ها کند .
مایکروسافت پراجکت سرور راهکاری بسیار انعطاف پذیر و مقیاس پذیری است که به عنوان پایه و اساس از مایکروسافت شیرپونت (Microsoft Sharepoint) استفاده می کند . راهکار مایکروسافت پراجکت سرور در همه جا قابل دسترس است و همچنین با ابزار هایی که دارد کارایی و سرعت کار ها را بالا می برد .
فرآیند پشتیبانی مایکروسافت پراجکت سرور از دو طریق است :
_ نرم افزار مایکروسافت پراجکت (MSP)
برنامه ای جهت زمانبدی و طرح ریزی های پروژه
_ مرورگر وب (PWA)
جهت اتصال به سایت که شمال تمامی گزارشات و نماد ها می شود .
مایکورسافت پراجکت سرور از سال 1379 وارد بازار سیستم های اطلاعاتی و مدیریت پروژه شد . این نرم افزار قدرتمند به دلیل امکانات ، قابلیت ها و توسعه سریع علاقه مندان زیادی را به خود جلب کرد به طوری که شرکت مایکروسافت هر 3 سال یک نسخه به روز شده از این نرم افزار را منتشر می کند .
نسخه های نرم افزار مایکروسافت پراجکت سرور که تا کنون منتشر شده اند

 • سال 1379 نسخه Project Central
 • سال 1381 نسخه Project server 2002
 • سال 1382 نسخه Project server 2003
 • سال 1386 نسخه Project server 2007
 • سال 1389 نسخه Project server 2010
 • سال 1391 نسخه Project server 2013
 • سال 1394 نسخه Project server 2016
 • سال 1397 نسخه Project server 2019

امکانات و قابلیت های مایکروسافت پراجکت سرور

از جمله قابلیت های مایکروسافت پروجکت سرور می توان به امکان تحلیل و مشاهده بار کاری منابع در هر پروژه اشاره کرد ، از این طریق مدیران سازمان ها می توانند نیاز های خود را پیش بینی نمایند و جهت استفده بهتر از منابع برنامه ریزی دقیق و جامعی داشته باشند .
از دیگر امکانات و قابلیت های مایکروسافت پروجکت سرور می توان به امکان آنالیز حجم کار اشاره کرد ، این قابلیت به مدیرن سازمان ها و پروژه ها کمک می کند تا منابع مورد خود را برای آینده پروژه ها پیش بینی کنند .
همان طور که گفتیم پایه و اساس مایکروسافت پروجکت سرور بر اساس شیرپوینت است از این رو می توان در مایکروسافت پروجکت سرور از شیرپوینت برای ایجاد فضای کاری جهت تعاملات تیم و بررسی اطلاعات استفاده کرد .

معرفی فارسی ساز مایکروسافت پراجکت سرور

نرم افزار مایکروسافت پروجکت سرور یک از بهترین و محبوب ترین ابزار های مدیریت پروژه در دنیا است . این نرم افزار محبوب و قدرتمند از سوی سازمان ها ، شرکت ها و مدیران ایرانی نیز بسیار مورد استقبال قرار گرفته است . اما از آن جایی که نرم افزار مایکروسافت پروجکت سرور به زبان فارسی ارائه نمی شود و از همین رو فاقد تقویم شمسی است شرکت ها و سازمان هایی که از این سیستم استفاده می کنند خواهان نسخه فارسی مایکروسافت پروجکت سرور و یا همان فارسی ساز مایکروسافت پروجکت سرور هستند .
به وسیله فارسی ساز مایکروسافت پروجکت سرور فضای این سیستم به زبان فارسی ارائه می شود و با دارا بودن تقویم شمسی مدیران دیگر از جهت برنامه ریزی ها با مشکل مواجه نخواهند شد ومشکلات استفاده از تقویم میلادی را ندارند .

مزایا و امکانات فارسی ساز پراجکت سرور

 • بهره مندی از زبان فارسی با استاندار های کامل
 • بهره مندی از تقویم شمسی
 • پشتیبانی همزمان از تقویم شمسی و میلادی
 • نمایش زمان بندی پروژه
 • امکان گزارش گیری پروژه
 • امکان مدیریت چندین پروژه
 • امکان پیاده سازی استخر منابع
 • امکان مدیریت وظایف
 • قابلیت شخصی سازی
 • امکان اضافه کردن فیلد های سفارشی
 • امکان زمان بندی و برنامه ریزی برای پروژه
 • امکان مدیریت منابع پروژه
مزایا و امکانات فارسی ساز پراجکت سرور

یکی از بهترین و محبوب ترین مزایا و امکانات پراجکت سرور نمایش خط زمانی پروژه به کابران می باشد . این نرم افزار با این ویژگی روشی جدید برای فاز های پروژه به شما ارائه می دهد و مدیران می توانند در جلسات خود از آن استفاده کنند .
همچنین پراجکت سرور دارای قابلیت گزارش گیری فوق العاده ای می باشد که برخی از این گزارشات به صورت پیش فرض شامل نمودارهای پیشرفت پروژه ، بازبینی پروژه ، وظایف پیش رو ، بازبینی منابع و بازبینی هزینه ها است . یک مزیت خوب در نرم افزار پراجکت سرور این است که شما می توانید گزارشات خود را شخصی سازی نمایید .
پراجکت سرور همچنین دارای ابزاری است که به شما اجازه می دهد چندین پروژه را به طور همزمان پیگیری و مدیریت کنید و می توانید گزارشات خود را برای چندین پروژه به طور همزمان دریافت نمایید
استخر منابع در پراجکت سرور این امکان را به مدیران می دهد تا بتواند مجموعه ای از منابع را میان تمامی پروژه ها به اشتراگ گذارند .
از دیگر قابلیت های پراجکت سرور امکان مدیریت وظایف تیم است ؛ به وسیله این قابلیت مدیران می توانند برای تیم خود گزارش تهیه کرده یا به آن ها کار تخصیص دهند .
پراجکت سرور این امکان را به مدیران می دهد تا فیلد های سفارشی متفاوتی را به نرم افزار اضافه کنند . این فیلد ها شامل فیلد های عددی ، متنی و یا تاریخ می باشند و امکان ارزش گذاری برای آن ها وجود دارد . همچنین این قابلیت این امکان را به شما می دهد تا بتوانید انواع فیلد های نظر دهی ، نیاز های پروژه و یا نام اعضای تیم پروژه را مشخص نمایید . در واقع به وسیله ی این فیلد های سفارشی مدیران می توانند داده های خاص برای سازمان و یا تیم خود اضافه نمایند .
به وسیله ی نرم افزار پراجکت سرور مدیران می توانند وظایف را بر اساس مدت زمان خاص و یا میزان تلاش مشخص شده ایجاد نمایند . مدیر پروژه می تواند با استفاده از نمودارها (نمودار گانت) ، تقویم و ... از نما های مختلف زوایای متفاوت پروژه را بررسی نماید .
نرم افزار مایکروسافت پراجکت سرور ابزار مورد نیاز جهت مدیریت منابع پروژه را در اختیار مدیران قرار می دهد و به آنها این امکان را می دهد تا انواع مختلف منابع را ایجاد نمایند ، منابع را بر اساس زمان و نوع کار تخصیص دهند و همچنین هر پروژه می تواند تقویم مخصوص به خود را داشته باشد .
فارسی ساز پراجکت سرور کاملا با نرم افزار سازگاری دارد و مدیران و سازمان ها می توانند بدون هیچ مشکلی از این نرم افزار استفاده کرده و ارتباط بهتر و موثرتری برقرار کنند و بدون هیچ نگرانی از بروز مشکل و خطا در زمانبندی و یا تداخل تقویم شمسی و میلادی از ای نرم افزار استفاده نمایند .

سوالات متداول

بله تواناسازان آخرین و جدید ترین ورژن نرم افزار مایکروسافت پراجکت سرور را ارائه می‌دهد.

بله این نرم افزار با بهترین استانداردها فارسی سازی شده و دارای تقویم شمسی است.

بله فارسی ساز مایکروسافت پراجکت سرور علاوه بر تقویم شمسی امکان استفاده همزمان از تقویم میلادی را نیز به شما می‌دهد.

بله این فارسی ساز از تمامی امکانات مایکروسافت پراجکت سرور برخودار است.

آخرین نسخه ارائه شده مایکروسافت پراجکت سرور نسخه 2019 آن است که نسبت به نسخه های قبلی دارای امکانات و ویژگی های بیشتری است.

FAQ
راهکار مدیریت یکپارچه صنعت
ساختمان و معماری

درخواست مشاوره قبل از خرید

انتخاب درخواست

پیوست

پسوندهای مجاز : .jpg, .gif, .jpeg, .png, .pdf, .docx

فایل مورد نظر خود را اینجا بکشید
اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید
و یا
میتوانید سوالات خود را از طریق کامنت ها از کارشناسان ما بپرسید .
امتیاز دهید
میانگین امتیاز 0 از 5 - تعداد رای 0

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید

0comment

لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

نظرات کاربران