Logo Tavanasazan
BACK to top
اشتراک گذاری


راهکار جامع ERP صنعت فرش

 
 
 

این پژوهش با هدف شناسایی و رتبه ­بندی استراتژی­های تاثیرگذار بر توسعه توان رقابتی صنعت فرش در جامعه ه­ای متشکل از 67 نفر از مدیران وکارشناسان مرکز ملی فرش صورت گرفت.
این پژوهش، از نظر هدف، کاربردی و از لحاظ گردآوری داده­ ها، توصیفی- پیمایشی بشمار می‌رود پس از مروری بر نقاط قوت و ضعف داخلی و هم‌چنین، فرصت­ها و تهدیدهای محیطی، استراتژی­هایی با محوریت بازاریابی تدوین و با سه روش فرآیند تحلیل شبکه­ای فازی، تاپسیس فازی و QSPM رتبه­ بندی شدند.

 • استفاده از روش­های تاپسیس فازی نیازمند تعیین عوامل کلیدی موفقیت بودند که با برگزاری جلسه­ای از راه طوفان ذهنی به این صورت معرفی شدند:
 • استراتژی­های "فراهم آوردن بستر مناسب برای بهره­گیری از فناوری­های داده‌ای در راستای بازاریابی و تبلیغات برای گسترش فعالیت­های بازاریابی و تبلیغات در بازارهای جهانی"

  "آشنا کردن تجار با فنون بازاریابی جهانی، صادرات و تجارت الکترونیک جهت حفظ سهم بازار"

  "افزایش فعالیت­های بازاریابی، تبلیغات و پژوهش‌های بازاریابی اینترنتی، برای رقابت با صادرکنندگان اینترنتی (رسوخ در بازار، توسعه بازار)"


  در هر سه روش، جزء برترین راهکارهای افزایش توسعه توان رقابت­پذیری صنعت فرش بودند. در انتها نیز با تعیین اهداف کلان صنعت فرش، از روش فرآیند تحلیل سلسله مراتبی، برای رتبه­بندی سه روش مذکور استفاده شد که در نهایت، روش فرآیند تحلیل شبکه­ای فازی به عنوان بهترین و تاثیرگذارترین روش انتخاب شد.  درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید تعداد نظرات : 0

  لطفا متن امنیتی نمایش داده شده در عکس زیر را تایپ نمایید.

  نظرات کاربران

  درخواست مشاوره قبل از خرید

  انتخاب درخواست:
  سیستم پایه
  افزونه ها
  راهکارها
  راهکارهای مالی
  پرتال ها
  اپلیکیشن موبایل
  خدمات
  فیلم آموزشی
  خدمات پشتیبانی
  خدمات مشاوره